Презентація книги Е. Егана

В "Деці у Нотаря" презентували книгу «Економічні можливості наших Карпат» Е. Егана

16 квітня 2010 року в корчмі-музеї «Деца у Нотаря» було презентоване сучасне видання книги Е.Егана «Економічні можливості наших Карпат», яка була вперше видана на правах рукопису ще у 1880 році Міністерством сільського господарства Угорщини.

В цій праці Еган науково обґрунтував придатність карпатських полонин для гірського молочного виробництва (велика рогата худоба) і реальну можливість їх освоєння. На зразок швейцарського гірського-молочного господарювання. Актуальність праці не втрачена, оскільки вона вирішує питання працевлаштування населення гірських регіонів та забезпечення їх власними продуктами харчування. А це, в свою чергу, спонукатиме соціально-економічний та культурний розвиток відсталих гірських районів. Також це зменшить відтік трудових емігрантів з області.

На презентації книги були присутні: науковці, урядовців, спеціалісти у галузях сільського господарства, екології, представники преси та громадських організацій (в т.ч. з Будапешта). Всього понад двісті чоловік. В рамках презентації книги проведена дегустація сиру Фондю та продукції сироварні с. Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області.